Western Union Scam i oszustwa przy wynajmie mieszkań

Zamieściłam ogłoszenie na najpopularniejszym portalu z ogloszneiami w PL (nie na wspollokator.pl) . Szukałam mieszkania. Szybko zaczęli Sie zgłaszać ludzie z ofertami wynajmu. Schemat zawsze Bryl ten sam: przysyłali kilka zdjęć, dodam, ze wnętrza były luksusowe i nijak się nie miały do śmiesznych cen wynajmu. Do tego zawsze dochodził długi email z jakąś tkliwa historia, która miała mnie utwierdzić w przekonaniu, ze trafiłam na prawdziwego, UCZCIWEGO człowieka, który zwyczajnie nie ma, co zrobić z mieszkaniem, a ja spadlam mu z nieba. WARUNEK: trzeba udowodnić, ze ma się pieniądze na wynajem i przesłać sumkę przez Western Union, do kogokolwiek w Wielkiej Brytanii, byle nie do właściciela mieszkania!

Ha! Wszystko to było bardzo podejrzane. Nie ufałam sytuacji, ale zrobiliśmy taki numer z moim chłopakiem – przelaliśmy £15 przez Western Union, Ja do mojego chłopaka. Właściciel mieszkania życzył sobie zobaczyć kwitek z Western union, na którym, jak może niektórym wiadomo, jest numer referencyjny potrzebny żeby odebrać pieniądze, w którym s z oddziałów WU na całym świecie. Zasłoniłam numer, zrobiłam zdjęcie i załączyłam w mailu.

Właściciel mieszkania dostał furii, bo numer był zasłonięty no i kwota tez mu się wiadomo nie podobała haha, mówił cos o braku zaufania… Kiedy zasugerowałam, ze jest zwykłym naciągaczem i nie ma żadnego mieszkania, sprawa sie rozmyła? Mięliśmy z tego powodu trochę rozrywki! Ale to rzeczywiście bardzo niebezpieczne i zdarzają sie sytuacje wyłudzeń.

Dodam tylko, ze dostawałam takich maili cale mnóstwo, niektórzy oszuści posyłają nawet te same zdjęcia mieszkania a podają sie za zupełnie inne osoby! Powiem tylko jedno, jeśli próbujecie się z taka osoba umówić na oglądanie mieszkania i ona za każdym razem mówi Wam, ze była na miejscu o czasie i musieliście się rozminąć, albo nie potrafi Wam powiedzieć dokładnie, jaki numer ma mieszkanie dom itp. to darujcie sobie… Strata czasu…. zwyczajne oszustwo:/:/:/

Napisano w Ciekawe historie lokatorskie
2 comments on “Western Union Scam i oszustwa przy wynajmie mieszkań
  1. Roscoe V. Bates pisze:

    może ktoś jest zorientowany i może mi pomóc – chcę wynająć mieszkanie, 3 osoby zgłosiły mi swoje oferty. dziwne, bo mieszkania jakieś tanie, a osoby mieszkają w zupełnie innym miejscu niż mają mieszkania (Edynburg, Birmingham). zbieg okoliczności czy jakiś sprytny chwyt? moje wątpliwości dotyczą tego, że chcą oni dowodu na to że posiadam fundusze na wynajem, żeby nie jechali na darmo, jedna osoba chce żebyśmy zapłacili kwotę za pierwszy miesiąc i depozyt, a klucze dostaniemy później (??). konkretnie chodzi mi o to, czy nie jest to jakieś wyciąganie danych itp ja mam zrobić przelew na kogokolwiek z UK przez Western Union, zeskanować i wysłać im jako dowód że mam kasę na wynajem, jak przyjadą na viewing, to wtedy przeleję jeszcze raz te pieniądze właścicielowi. koszty przelewów pokrywają. co myślicie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*