Wady i zalety biur nieruchomości

Kiedy przeglądamy ogłoszenia dotyczące kupna i sprzedaży oraz wynajmu nieruchomości, z pewnością zauważamy, że zdecydowana większość z nich dotyczy ofert prowadzonych przez biura nieruchomości, czyli inaczej mówiąc – pośrednika. Czy pośredni sposób poszukiwania mieszkania do wynajęcia lub kupna ma zalety? Oczywiście – właściwie klientów czeka tylko jedna wada – mieszkania bezpośrednio Warszawa są po prostu tańsze, ponieważ nie wydajemy pieniędzy na usługę pośredniczenia. Jeśli nie chcemy korzystać z usługi pośrednictwa, możemy rozważyć zakup mieszkania bezpośrednio u dewelopera, którzy często posiadają własne biura. Dzięki temu zaoszczędzimy dość znaczną sumę pieniędzy – warto jednak zaznaczyć, że taka transakcja jest możliwa wyłącznie w mieszkaniach z rynku pierwotnego (nowe mieszkania bezpośrednio Warszawa).

Jeśli jednak chodzi o zalety biur nieruchomości, to jest ich bardzo wiele. Przede wszystkim pośrednik wyręcza właściciela mieszkania – a z drugiej strony osobę, która tego mieszkania szuka i poszukuje klientów (gwarantuje więc oszczędność czasu). Najczęstszym kanałem poszukiwawczym jest sieć internetowa, ponieważ każdego dnia przegląda ją bardzo wiele osób w poszukiwaniu nieruchomości. Dość często poszukujący wpisują w wyszukiwarki frazy typu „mieszkania bezpośrednio Warszawa”, jednak niektórzy nie widzą potrzeby w dodawaniu warunku o bezpośredniości i zależy im wyłącznie na szybkim znalezieniu lokum, które będzie spełniało ich oczekiwania – wówczas łatwo zdecydować się na usługi biura pośrednictwa, ponieważ znajdzie nam ono lokal zgodny ze sprecyzowanymi przez nas warunkami.

W momencie kupna lub wynajmu mieszkania przez pośrednika klient posiada wsparcie od osoby, która zawodowo zajmuje się mieszkaniami – dobrym pomysłem jest np. skorzystanie z takiej pomocy przy pierwszorazowym wynajmie oraz zakupie mieszkania. Pośrednik może nam dobrze doradzić, wynegocjować niższą cenę i oczywiście doprowadzić do bezpośredniej rozmowy z właścicielem, choć musimy podpisać dokument, który zobowiąże nas do rezygnacji z bezpośrednich negocjacji z nim.

Napisano w Ciekawostki, Porady dla wynajmujących Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*