Przewodnik dla osoby wynajmującej pokój lub mieszkanie

Porady dla wynajmujących oraz współlokatorów

 • Pamiętaj aby dodać swoje ogłoszenie na największych stronach wynajmu.
 • Od początku mów otwarcie na jak długo potrzebujesz miejsca w mieszkaniu oraz jaka forma wynajmu Ci odpowiada. Wielu ludzi oferuje pokoje do wynajęcia na krótki okres lub wyłącznie na weekendy więc nie musisz decydować się na ofertę, która nie do końca Ci odpowiada. Szczególnie w dużych miastach ofert wynajmu jest mnóstwo więc na pewno znajdziesz coś dla siebie!
 • Napisz coś o sobie – w kilku zdaniach postaraj się opisać kim jesteś. Pisz tylko prawdę – dzięki temu odezwą się do Ciebie ludzie do których naprawdę pasujesz. Nie udawaj kogoś kim nie jesteś! Bycie szczerym I prawdomównym od samego początku to najlepszy sposób, żeby uniknąć niewygodnych sytuacji ze współlokatorem w przyszłości.
 • Gdy już się wprowadzisz upewnij się, że znasz wszystkie reguły i zasady obowiązujące w mieszkaniu. Porozmawiaj ze współlokatorami oraz jeśli to konieczne z właścicielem mieszkania aby przedyskutować wszystkie ważne kwestie.
 • Zwróć uwagę na wielkość mieszkania. Wiadomo, że im większe tym lepiej jednak większa powierzchnia to także więcej współlokatorów. To może sprawiać duże problemy szczególnie jeśli w mieszkaniu jest tylko jedna łazienka i wszyscy potrzebują jej o tej samej godzinie!
 • Upewnij się, że wszystko czego będziesz potrzebował znajduje się w mieszkaniu lub Twoim pokoju (np. dostęp do Internetu, telewizor, meble, itp.)
 • Pomyśl o ubezpieczeniu – może to nie taki zły pomysł? W Polsce działają firmy, które mogą ubezpieczyć Twoje mienie od kradzieży i różnych nieprzewidzianych wypadków. Nigdy nie wiesz co się może zdarzyć.
 • Pamiętaj, że wszyscy jesteśmy inni, mamy różne przyzwyczajenia i styl życia. Jeśli jesteś typem imprezowicza, wracasz do domu nad ranem i często zapraszasz znajomych to lepiej od razu o tym powiedzieć. Jeśli Twój współlokator ma spokojny temperament to pozwoli Wam to uniknąć problemów w przyszłości.
Napisano w Porady dla wynajmujących
One comment on “Przewodnik dla osoby wynajmującej pokój lub mieszkanie
 1. jor34 pisze:

  Bardzo dobry tekst, chetnie wroce na tego bloga w poszukiwaniu kolejnych, nie boje sie powiedziec, perelek. Zycze powodzenia i jedyne, co moge dodac, to to, ze dziekuje i do zobaczenia wkrotce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*