Gdzie ogłaszać ofertę wynajmu, aby ludzie zwrócili na nią uwagę?

Poprzedni post dotyczył tematu jak przygotować jak przygotować ogłoszenia wynajmu/najmu. Dzisiejszy post będzie zawierał krótką wskazówkę gdzie się reklamować, aby jak najwięcej osób przeczytało nasze ogłoszenie.

Wadą typowych tablic ogłoszeniowych na uczelniach jest to, że jest na nich zbyt dużo ogłoszeń, które się nie wyróżniają. W dodatku bardzo często są zrywane czy też zalepiane przez inne ogłoszenia. Kiedy ludzie najchętniej zwrócą uwagę na Twój przekaz reklamowy. Wtedy kiedy nie będą mieli możliwości skoncentrować się na czym innym. Stojąc w kolejce do bankomatu, czekając na zmianę świateł na skrzyżowaniu, stojąc w kolejce do kasy w sklepie. Kiedy czekam do bankomatu jest zazwyczaj bardzo duża kolejka. Wzdłuż kolejki znajduje się witryna prezentująca nowości wydawnicze. Chcąc nie chcąc przeglądam tytuły. Przechodząc ulicą prawdopodobnie nie zatrzymałbym się przy witrynie.

Opisane przeze mnie miejsce jest znakomite do reklamowania się. Nie musi to być reklama książek. Twoim zadaniem jest znalezienie takiego miejsca stwarzającego możliwość reklamy, które przykuje oczy potencjalnych klientów. Równie dobrze a nawet lepiej tzn. z większym powodzeniem można byłoby przy wspomnianym bankomacie reklamować oferty nieruchomości. Równie udaną reklamę widziałem na jednym ze skrzyżowań. Osoby oczekujące w samochodzie chcąc nie chcąc natrafiały wzrokiem na dużą płachtę reklamującą sprzęt kuchenny. Równie dobrze w tym miejscu można zareklamować zupełnie inne rzeczy. Oczywiście należy odpowiednio przygotować reklamę pod kątem osób które mają bardzo krótki kontakt z nią. Światła często się zmieniają osoby często nie zdążą lub nie będą miały możliwości zanotować danych teleadresowych. Dlatego komunikat reklamowy musi łatwy do zapamiętania. Łatwy do zapamiętania może być charakterystyczna nazwa strony internetowej. Tak aby osoba zainteresowana mogła ją zapamiętać w celu późniejszego odwiedzenia i zdobycia pełniejszych informacji o Twojej ofercie. Nic nie kosztuje Cię, a może tylko pomóc osiągnąć zamierzony efekt podanie w anonsie oprócz nr telefonu np. nr komunikatora którego używasz czy też innego kontaktu który jest powszechnie używany w Twojej grupie docelowej.

Zastanów się gdzie bywa oraz gdzie spotyka się Twoja grupa docelowa? Może przy wejściu do stołówki akademickiej czy też może w pobliskim punkcie ksero. Wejdź w porozumienie z właścicielem punktu ksero, sklepu papierniczego lub też innego punktu gdzie spotyka się Twoja grupa docelowa w celu umieszczenia anonsu w widocznym miejscu.

Napisano w Porady dla wynajmujących
2 comments on “Gdzie ogłaszać ofertę wynajmu, aby ludzie zwrócili na nią uwagę?
  1. Lilia pisze:

    Ciekawa wpis, bede musiala sie powaznie zastanowic nad nowymi informacjami, ktorych sie z niej dowiedzialam. Zerkne na inne wpisy, jestem pewna, ze sa tak samo ciekawe.

  2. Olka pisze:

    W tej chwili chyba najciekawszą opcją jest ogłaszanie takich spraw na portalach społecznościowych, nie zawsze jest to darmowe. Ja ostatnio natknęłam się na giełdę ogłoszeń na FB, nazywa się Fanation, za reklamę w poście na czyimś fanpage’u zapłaciłam 2zł. Wiadomo że bezpłatne ogłoszenia – są bezpłatne ale kto to czyta? Na taką reklamę zdecydowałam się, bo fanpage mają swoich odbiorców – fanów, była podana grupa wiekowa – mam nadzieję, że cos z tego będzie. Pozdrawiam! Btw, bardzo ciekawy wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*